Tartalom kihagyása Oldalsáv kihagyása Lábléc kihagyása
Újabb nukleáris robbantási kísérletek - páholyból

Az antropocén helye a földtörténeti időskálán – Egy új korszak hajnalán (2. rész)

A bolygónk arculatában az évmilliók során bekövetkezett – és cikkünk múlt heti, első részében ismertetett – változások drámai módon kihatottak az élővilág fejlődésére is. A paleontológusok öt nagy tömeges kihalási eseményt tartanak számon és további néhány kisebbet. Sokan azonban úgy vélik, hogy napjainkban egy újabb, jelentős kihalási esemény küszöbén állunk – vagy éppen már nyakig…

Tovább olvasok

mesterséges intelligencia

A gépek saját élményei – Féljünk-e a mesterséges intelligenciától?

A jövő egyik nagy kérdése az, hogy mégis milyen lenne egy kifejlett mesterséges intelligencia. Jelenleg igazából fogalmunk sincs. Azt viszont sejtjük, hogy nem olyan, mint mi, emberek – bár ez sem olyan biztos. Miért? A mesterséges intelligenciának nincs – egyelőre – emberszerű idegrendszere és érzései, érzékelése. Pontosabban készülőben van, csak nem olyan, mint a miénk. Egy…

Tovább olvasok

Staphylococcus epidermidis

Emberek, élőflórával – Testünk mint élőhely

Az emberi test körülbelül 10 a tizenharmadikon-tizennegyediken darab sejtből épül fel, azonban rajta vagy benne 10 a tizennegyediken-tizenötödiken darab mikroorganizmus él. Ezt a számbeli fölényt látva már sejthetjük, hogy ezeknek az élőlényeknek óriási hatása lehet ránk, vagy ha a „túlerő” szempontjából nézzük, akkor azt is mondhatnánk, hogy nekünk, embereknek óriási hatásunk van a mikrobiótánkra. Az…

Tovább olvasok

Hírlevél

* kötelező mezők






Kérjük válasszon, hogyan kereshetjük fel önt az Élet és Tudomány nevében:
Az e-mailjeink láblécében található linkre kattintva bármikor leiratkozhat. Adatvédelmi gyakorlatunkkal kapcsolatos információkért látogassa meg weboldalunkat: https://eletestudomany.hu/adatkezelesi-tajekoztato/