Tartalom kihagyása Oldalsáv kihagyása Lábléc kihagyása
Az egyik legmélyebb lábnyom a Magyar Természettudományi Múzeum kiállításában látható kőfelületen. A 2., 3., és 4. ujjakon kívül itt az 1. ujj (a kép alsó részén) és a lábközépcsontok lenyomata is látható.

Csak a lábnyomaikat ismerjük – A mecseki dinoszauruszok világa

Hazánk területén dinoszauruszokra utaló fosszíliákat először nem is olyan régen, 47 éve találtak, s azok is csupán lábnyomok voltak. Azóta sok ezer újabb lelet került elő a mecseki helyszínen, ám csontjaikat, fogaikat mind a mai napig nem sikerült beazonosítani, így ezekről a 200 millió éve élt állatokról igen keveset tudunk. A lábnyomok legújabb vizsgálata számos…

Tovább olvasok

Páncélos dinoszauruszok a Bakonyban – Az árulkodó felkarcsont

Még az első iharkúti ásatások egyikén, tizenkét évvel ezelőtt találtunk egy majdnem 150 kilogrammos homokkőtömböt, melynek minden oldalából csontok álltak ki. Kettéhasítva soha nem látott kép tárult a szemünk elé: egy hatalmas, cápauszonyra emlékeztető, fekete csontpáncél darabja, egy csigolya és több nagyméretű borda feküdt az elhasított kőzet mindkét felszínén. Később ezt a leletet egy új…

Tovább olvasok

A dinoszauruszok sorsára jutunk… – Könyvtermés

„...legalábbis ez áll a kövekbe vésve”. Így fejezi be David B. Norman legújabb magyarul is megjelent könyvét. A cambridgei Sedgwick Múzeum igazgatója, a világszerte elismert kutató és szakíró szerint a 225 és 65 millió évekkel ezelőtt élt dinoszauruszok „noha nem voltak tudatában – az általuk lakott világ uraivá váltak”. A Kis dinókönyv nagyoknak angol kiadása…

Tovább olvasok

Hírlevél

* kötelező mezők






Kérjük válasszon, hogyan kereshetjük fel önt az Élet és Tudomány nevében:
Az e-mailjeink láblécében található linkre kattintva bármikor leiratkozhat. Adatvédelmi gyakorlatunkkal kapcsolatos információkért látogassa meg weboldalunkat: https://eletestudomany.hu/adatkezelesi-tajekoztato/