Tartalom kihagyása Oldalsáv kihagyása Lábléc kihagyása

Mesterséges nap adhatja a jövő energiáját – Interjú Richard Pitts atomfizikussal

Nem kell atomfizikusnak lenni ahhoz, hogy megértsük, napjaink legégetőbb problémái: a túlnépesedés, a klímaváltozás, a háború, és a technikai fejlődés is növeli az emberiség energiaéhségét. Lehetséges-e energiából a mainál jóval nagyobb mennyiséget előállítani úgy, hogy ne növeljük a bolygónkra nehezedő károsanyag-kibocsátást? Legfontosabb energiaforrásunk a Nap – így kezdődik egy lecke a hetedikes fizika tankönyvben, majd…

Tovább olvasok

Kihívások a fúziós energiatermelésben – Interjú Pokol Gergővel

„A fúziós energiafelszabadítás megvalósítása mindenesetre – bátran állíthatjuk – egyszersmindenkorra megoldaná az emberiség energiagondját;...” Ezt írta Simonyi Károly – még 1959-ben! A 100 esztendővel ezelőtt született tudós tiszteletére az MTA Székházában tudományos ülést rendeztek, ahol Pokol Gergő fizikus előadásában azokat a kihívásokat ismertette, amikkel meg kell küzdeni a kutatóknak ahhoz, hogy egyszer valóban fúziós energiaforráshoz…

Tovább olvasok

Dunai Dániel

Magyar kutatások a jövő energiaforrásáért – Interjú Dunai Dániellel

Sokan a magfúziót tartják a jövő első számú energiaforrásának. A tervek szerint 2020 körül, Franciaországban készül el az első kísérleti fúziós reaktor, az ITER, amivel lehet tesztelni a fúziós energiatermelés teljes technológiáját. Több magyar szakember vesz részt a világméretű programban, és nem csak elméleti kutatásokat végeznek, hanem kísérletekben is részt vesznek. Köztük van Dunai Dániel,…

Tovább olvasok

Hírlevél

* kötelező mezők






Kérjük válasszon, hogyan kereshetjük fel önt az Élet és Tudomány nevében:
Az e-mailjeink láblécében található linkre kattintva bármikor leiratkozhat. Adatvédelmi gyakorlatunkkal kapcsolatos információkért látogassa meg weboldalunkat: https://eletestudomany.hu/adatkezelesi-tajekoztato/