Tartalom kihagyása Lábléc kihagyása

Természet Világa – 155. évfolyam 9. lapszám (digitális)

1 100Ft

A Természet Világa a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat (TIT) havonta megjelenő folyóirata, legfontosabb feladatának a magyar vonatkozású tudományos eredmények tudománynépszerűsítő célú közlését tekinti. A lap sokszínű, gazdagon illusztrált, emellett hűen őrzi a korábbi évtizedekre jellemző magas színvonalat és nyelvi igényességet. Szerzői között a magyar tudományos élet meghatározó alakjai sorakoznak, akik mind a Kárpát-medencében, mind a világ más tájain a hazai természet- és műszaki tudományok hírnevét öregbítik. Szakszerkesztői a természettudományok különböző területein és a kommunikáció tudományában képzett szakemberek.

A folyóiratban a tudományos eredmények bemutatásának teljességre való törekvése mellett könnyedebb, olvasmányosabb témák is helyet kapnak, így az egy-egy tudományterületben elmélyülni szándékozó kutatók, mérnökök, tanárok ugyanúgy megtalálják a kedvükre való olvasmányt, mint az egyetemi hallgatók vagy a középiskolások. Utóbbi célcsoporttal a lap kiemelten foglalkozik és cikkei, diákpályázatai révén ösztönzi a természet- és műszaki tudományok iránt elkötelezett tanulókat önálló tapasztalatok gyűjtésére és azok értelmezésére, az eredmények értékelésére, írásos beszámoló készítésére, egyszersmind a kutatói pályára.

A folyóiratot 1869-ben a TIT Magyar Természettudományi Társulat akkori főtitkára, Szily Kálmán alapította azzal a célkitűzéssel, hogy a lap magyar nyelvű írásaival a természettudományos ismereteket terjessze hazánkban. A Tudományos Ismeretterjesztő Társulat kötelékében, neves kutatókból álló szerkesztőbizottság közreműködése és elismert szerkesztők munkája révén a folyóirat napjainkra a hazai tudományos ismeretterjesztés egyik meghatározó szereplőjévé vált. Működését 2004-ben Magyar Örökség Díjjal, 2013-ban Millenniumi Díjjal ismerték el.

Kategóriák: , Product ID: 19219

Leírás

ZSEBŐK SÁNDOR – Szabadi Kriszta: Hogyan segíthetjük a denevéreket? –  Az emberi környezet rejtett csapdái 386

SZABAD JÁNOS: Génváltozatok a baromfiudvarban –  Kopasznyakú és csupasz csirkék 391

GOLCS ÁDÁM: Vegyületek tisztítása korunk igényeire szabva –  Új megközelítések a hatékonyság és gyorsaság érdekében 399

KOCSIS ERZSÓ: A hegy megrepedt! – Scassau a muntagna! 404

ERDŐS LÁSZLÓ – TOLNAY DOLLY: Állatlesen Costa Ricában –  Trópusi ösvényeken (2. rész) 409

FARKAS CSABA: Havasi sarlósfecske Magyarországon – Három városunkban már költ 414

SÁRI LÁSZLÓ: Li Taj-po, a hegynéző – Egy kínai költőóriás és a földi világ 417

SZILÁGYI ZSUZSA: A Neeltje Jans tematikus park –  Vihardagály elleni védművek 420

Földtudományi Figyelő (Szoucsek Ádám) 423

Pályázati felhívás 426

MNB 428

DIÁKMELLÉKLET (Tratnyek Sára: Táj és történelem) 429

Vermes Nikolett: Vízkonfliktus-kezelési Tanszék indul 437

Földrengésjóslás statisztikával 438

Folyóiratszemle 439

További információk

Évszám

2022

Hírlevél

* kötelező mezők






Kérjük válasszon, hogyan kereshetjük fel önt az Élet és Tudomány nevében:
Az e-mailjeink láblécében található linkre kattintva bármikor leiratkozhat. Adatvédelmi gyakorlatunkkal kapcsolatos információkért látogassa meg weboldalunkat: https://eletestudomany.hu/adatkezelesi-tajekoztato/