Tartalom kihagyása Lábléc kihagyása

Természet Világa – 155. évfolyam 8. lapszám (digitális)

1 100Ft

A Természet Világa a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat (TIT) havonta megjelenő folyóirata, legfontosabb feladatának a magyar vonatkozású tudományos eredmények tudománynépszerűsítő célú közlését tekinti. A lap sokszínű, gazdagon illusztrált, emellett hűen őrzi a korábbi évtizedekre jellemző magas színvonalat és nyelvi igényességet. Szerzői között a magyar tudományos élet meghatározó alakjai sorakoznak, akik mind a Kárpát-medencében, mind a világ más tájain a hazai természet- és műszaki tudományok hírnevét öregbítik. Szakszerkesztői a természettudományok különböző területein és a kommunikáció tudományában képzett szakemberek.

A folyóiratban a tudományos eredmények bemutatásának teljességre való törekvése mellett könnyedebb, olvasmányosabb témák is helyet kapnak, így az egy-egy tudományterületben elmélyülni szándékozó kutatók, mérnökök, tanárok ugyanúgy megtalálják a kedvükre való olvasmányt, mint az egyetemi hallgatók vagy a középiskolások. Utóbbi célcsoporttal a lap kiemelten foglalkozik és cikkei, diákpályázatai révén ösztönzi a természet- és műszaki tudományok iránt elkötelezett tanulókat önálló tapasztalatok gyűjtésére és azok értelmezésére, az eredmények értékelésére, írásos beszámoló készítésére, egyszersmind a kutatói pályára.

A folyóiratot 1869-ben a TIT Magyar Természettudományi Társulat akkori főtitkára, Szily Kálmán alapította azzal a célkitűzéssel, hogy a lap magyar nyelvű írásaival a természettudományos ismereteket terjessze hazánkban. A Tudományos Ismeretterjesztő Társulat kötelékében, neves kutatókból álló szerkesztőbizottság közreműködése és elismert szerkesztők munkája révén a folyóirat napjainkra a hazai tudományos ismeretterjesztés egyik meghatározó szereplőjévé vált. Működését 2004-ben Magyar Örökség Díjjal, 2013-ban Millenniumi Díjjal ismerték el.

Leírás

A Természet Világa folyóirat 2024. 8. lapszámának digitális változata

 

ERDŐS LÁSZLÓ – TOLNAY DOLLY: Állatlesen Costa Ricában – Trópusi ösvényeken 1. rész 338
KOCSIS ERZSÓ: 67 000 lépés Reykjavíkban – Izlandi barangolások 344
FARKAS CSABA: A mosómedve Magyarországon – Banditaálarcos házi kedvencből inváziós faj 350
BARTHA JÚLIA: A századforduló és a köztársaság korai időszaka – Törökországot építő magyarok 354
DEVESCOVI BALÁZS: Emlékek a Trefort-kertben – Eötvös Loránd nyomában 360
SZILÁGYI ZSUZSA: Leonardo és a fenntartható Lombardia – Tudományos kalandozások Európában 1. rész 363
FERENCZI GÁBOR: A nyelvész mérnök-fizikus – In memoriam Szily Kálmán (1838–1924) 367
VÉGSŐ ISTVÁN: Délvidék Párizsának gyümölcsöskertje – 100 éves Kelebia 371
FÖLDTUDOMÁNYI FIGYELŐ (Szoucsek Ádám) 376
MNB 379
VERMES NIKOLETT: A rák és a cukorbetegség közötti összefüggés szorosabb, mint gondoltuk – Beszélgetés az onkodiabetológiáról 380
DIÁKMELLÉKLET (László Botond: Az Intrepid – Űrállomás a Mars körül) 383
Pályázati Felhívás 390
FOLYÓIRATSZEMLE (Molnár Csaba) 392

További információk

Évszám

2022

Hírlevél

* kötelező mezők






Kérjük válasszon, hogyan kereshetjük fel önt az Élet és Tudomány nevében:
Az e-mailjeink láblécében található linkre kattintva bármikor leiratkozhat. Adatvédelmi gyakorlatunkkal kapcsolatos információkért látogassa meg weboldalunkat: https://eletestudomany.hu/adatkezelesi-tajekoztato/