Cikkpályázat BME kutatóknak és hallgatóknak
Kedves Olvasónk!
2020/02/27
A műszaki tudományok legfrissebb eredményeinek és kérdésfelvetéseinek széles körű megismertetésére és népszerűsítésére a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (továbbiakban: BME), a Pro Progressio Alapítvány és az Élet és Tudomány közös ismeretterjesztő cikkpályázatot hirdet a BME oktatói, kutatói és hallgatói részére BME oktató-kutató és BME hallgató kategóriákban.
A pályázat keretében olyan kutatási projektekhez, például az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében folyó vagy egyéb kutatáshoz, illetve TDK-dolgozatokhoz kapcsolódó ismeretterjesztő írásokat várunk, amelyekben a pályázók közérthető módon mutatják be saját kutatásukat, annak célját, módszerét, eddigi vagy várható eredményeit és tudományos vagy gyakorlati hasznosíthatóságának lehetőségét.
A díjazottak kutatási tevékenységük további eredményes folytatása érdekében díjazásban (hallgatók esetében ösztöndíjban) részesülnek.
A díjak/ösztöndíjak összege kategóriánként:
Kutatók:
1. helyezett: 125 000 forint;
2.helyezett: 100 000 forint; 3.helyezett: 75 000 forint
Hallgatók:
1. ösztöndíj: 100 000 forint;
2. ösztöndíj: 75 000 forint;
3.ösztöndíj: 50 000 forint
Az írásokat a pályázat meghirdetői által felkért, a BME-n oktató tekintélyes kutatókból, valamint az Élet és Tudománnyal kapcsolatban álló tudományos újságírókból álló zsűri bírálja el. A zsűri fenntartja magának a jogot a díjak megosztására a rendelkezésre álló kereteken belül.
Mind a díjazásban részesült, mind a nem díjazott, de közlésre érdemes írásokat az Élet és Tudomány szerkesztett formában, ellenszolgáltatás nélkül fogja megjelentetni.
A pályázat benyújtása e-mailen lehetséges, az alábbi címek mindegyikén eltud@eletestudomany.hu és ppai@mail.bme.hu. Kérjük, tárgyként a pályázó tüntesse fel: BME – ÉT cikkpályázat. Az e-mailhez csatolva küldje be a kitöltött és az illetékes tanszékvezető által aláírt Pályázati lapot.
A cikkek terjedelme 10 000 – 11 000 karakter (szóközök nélkül) doc formátumban, 3-4 illusztrációval (az utóbbiakat külön fájlban, képformátumban), képaláírásokkal ellátva. Kérjük, hogy a kéziratok ismeretterjesztő megközelítéssel készüljenek, ne a tudományos szakcikkek formai és tartalmi előírásait kövessék, például ne tartalmazzanak jegyzeteket, irodalomjegyzéket stb.
A pályázatok beküldésének határideje 2020. április 15. szerda.
Szerkesztőség
2020/9